Варикозне розширення вен

Варикозне розширення вен – це хвороба сучасної людини та являється нашою платою еволюції за можливість прямоходіння. Варикозна хвороба вен нижніх є яскравим проявом хронічної венозної недостатності, яка розвивається в наслідок неспроможності венозних клапанів та втраті еластичності (перерозтягненні) стінки вени. Кожний із цих компонентів може бути самостійним пусковим механізмом та підсилює дію один-одного. У нормі діаметр великої та малої підшкірної вени від 3,0 до 6,0 мм, що залежить від анатомо-конституційних особливостей кожної людини. Клінічно та візуально той прояв варикозної хвороби, коли наше населення як правило починає звертати увагу, має вигляд вузлуватих (круглих) та звивистих (хвилевидних) вен які найчастіше локалізуються у ділянці гомілки та передньо-внутрішній поверхні стегна. І це вже нажаль, за міжнародною класифікацією CEAP, є C3 стадією варикозної хвороби (всього їх С1 – С6).

За часту пусковим механізмом варикозного розширення вен є неспроможність венозних клапанів, що попереджають рух крові у зворотному напрямку (від серця) та не достатність колагену судинної стінки. Найчастішими причинами розвитку таких патологічних станів є спадковість, гормональні захворювання та прийом гормональних засобів тривалий період, вагітність, травми нижніх кінцівок, статичне навантаження, малорухома робота, зайва вага, різка зміна ваги та інші фактори. І нажаль варикозна хвороба це постійно прогресуюче захворювання та з віком ситуація тільки погіршується. У цьому випадку буде коректним вислів: «про здоров’я думай з молоду».

Розглянемо більш детально патофізіологію роботи вен при варикозній хворобі. У нормі кров по венах нижні кінцівок рухається знизу до гори у напрямку серця. Цей шлях їй пройти значно важче ніж у зворотному напрямку, оскільки для цього вона має подолати силу земного тяжіння, яка її тягне у низ. У нормі повернення крові до серця відбувається за рахунок нормальної роботи клапанів вен н/к, «м’язового насосу» (скорочення м’язів) та роботі діафрагми, яка при фазі вдиху створює негативний тиск у черевній порожнині. Коли відбувається враження клапанного апарату вен нижніх кінцівок кров у них почиває рухатися одночасно у двох напрямках, вверх та вниз, не просуваючись поступово. Це відбувається за рахунок того що між клапанами виникає простір (вони закриваються не герметично) і кров починає балотувати у венах та затримуватися у системі великої та/або малої підшкірної вени – даний патологічний рух крові називається «рефлюксом». Вени за рахунок перенаповнення кров’ю починають змінювати свою форму, стають звивистими та з часом формуються вузлуваті розширення вен – «варикуси». У цих сегментах вен кров затримується, що сприяє утворенню тромбів.

За останніми статистичними даними варикозне розширення вен діагностовано у 6,3% осіб, що ведуть активний спосіб життя, багато ходять пішки, у 29,2% тих, хто веде сидячий спосіб життя, та у 64,5% осіб, що працюють стоячи. Важливе значення має здоровий спосіб життя та режим харчування, оскільки збільшення маси тіла на 20% збільшує ризик захворіти на варикозну хворобу нижніх кінцівок у 5-ть раз. Отже люди із надмірною вагою тіла та ожирінням, безпосередньо знаходяться у групі ризику розвитку варикозної хвороби. Також статистика свідчить, що варикозна хвороба у 4-ри рази частіше зустрічається у жінок, що народжували ніж у тих, що не народжували. Відповідно вагітність являється серйозним фактором ризику розвитку варикозу. Захворювання вен у жінок часто ускладнюють перебіг вагітності, пологів та післяпологового періоду.

Нажаль, більша частина пацієнтів у яких з’являються перші проявами варикозної хвороби їх ігнорують, та не звертаються за медичною допомогою до спеціалістів – судинного хірурга, флеболога. Халатне відношення до свого здоров’я призводить до швидкого прогресування хвороби, та недооцінюючи серйозність проблеми людина ризикую своїм здоров’ям.

Якщо на початкових стадіях захворювання можливе консервативне лікування, маніпуляції, мало травматичні та не тривалі по часу, то у запущених випадках допомогти може лише технічно важке, часто тривале, оперативне втручання під наркозом. Самим серйозним ускладненням варикозної хвороби є венозний тромбоз та тромбоемболія легеневої артерії, що в наслідок не серйозного відношення до стану свого здоров’я та не своєчасного лікування призводить до смерті.

Група ризику

Малорухомий спосіб життя
Статичне навантаження
Стояча робота або тривале систематичне стояння
Ходьба на високих підборах
Спадковість, пов’язана із зниженням еластичності стінок вен та розвитком вторинної клапанної недостатності
Спадкова аномалія клапанного апарату
Надлишкова вага
Важка фізична праця
Вагітність
Травми, що призвели до пошкодження венозної стінки

Симтоми

Відчуття важкості у нижніх кінцівках
Набряки, що збільшуються під кінець доби
Судинні «зірочки», варикозно розширені вени та венозні вузли
Трофічні зміни шкіри, її ущільнення, гіперпігментація, ліподерматосклероз, трофічні виразки
Судоми, відчуття бігання мурашок, печіння, болі у литкових м’язах

Лікування

Ми завжди працюємо на результат, головною нашою ціллю – є Ваше міцне здоров’я та висока якість життя. Тактику лікування ми підбираємо для кожного нашого пацієнта ТІЛЬКИ ІНДИВІДУАЛЬНО, оскільки, у кожної людини своя не повторна анатомія та різний тип варикозної хвороби. Ми професіонали своєї справи та впевнені, що не можливо якісно провести оперативне втручання не маючи серйозної наукової бази. На протязі багатьох років ми успішно поєднуємо наукові, теоретичні знання із практичною діяльністю та повертаємо здоров’я тисячам наших пацієнтів.

Тактика лікування залежить від стадії варикозної хвороби, наявності та важкості супутніх захворювань, фізичної активності, стилю життя, особистого відношення пацієнта до свого здоров’я та бажання досягти максимально позитивного результату лікування.

Діагностика

У 100% випадків ми проводимо діагностику та лікування наших пацієнтів під ультразвуковим контролем (УЗД вен нижніх кінцівок із доплерографією вен нижніх кінцівок), що дозволяє нам встановити точний діагноз, відповідно міжнародним класифікаціям, та визначитися із тактикою лікування. Неможливо провести якісної операції без інтраопераційного використання ультразвукового апарату: «це все одно, що садити літак на смугу яка не підсвічується посадковими вогнями». У нашій практиці ми використовуємо ультразвукову апаратуру «експертного класу»: Toshiba Viamo та Toshiba Aplio MX.

Консервативне лікування

На ранніх стадіях захворювання, у ряді випадків, вдається обмежитися лише консервативними методами лікування варикозної хвороби, що заключаються у підтриманні тонусу венозної стінки та покращенні реологічних властивостей крові. Головним компонентом консервативного лікування є носіння компресійного, лікувального трикотажу. Консервативне лікування направлене на зменшення проявів варикозної хвороби: відчуття важкості у ногах, болі, судоми, набряки, трофічні порушення, тромбофлебіту та тромбозу глибоких вен. Нажаль консервативними методами лікування не можливо вилікувати варикозну хворобу. Ми застосовуємо дані методи лікування у ряді важких випадків варикозної хвороби, як засоби передопераційної підготовки пацієнта.

Оперативне лікування

Вилікуватися від варикозної хвороби можливо лише виключивши варикозно змінені вени із кровообігу або видаливши їх. У нашій клініці для досягнення найкращого ефекту лікування, зменшення травматичності операції, зниження ризику можливих ускладнень ми поєднуємо різні сучасні методики лікування варикозної хвороби: ендовенозна лазерна коагуляція, мініфлебектомія, foam-form склеротерапія, радіочастотна абляція, ендовенозна електрозварка. Ми активно імплементуємо у протоколах лікування наших пацієнтів принципи Fast Track Surgery, що дозволяє нам досягти максимально успішних результатів лікування, швидкої активізації образу після операції та повернення до звичайного ритму життя але вже здоровим!! У 99% цей комплекс заходів передбачає виконання оперативне втручання з використанням лише місцевої анестезії, не навантажуючи організм наркозними препаратами, що як наслідок не потребує перебування в умовах стаціонару навіть у день операції.

На все лікування ви витратите не більше 4-8 годин та зможете повернутися до повсякденної роботи, бізнесу, прогулянкам із друзями, рідними та активному відпочинку. Лише у «запущених» випадках, коли об’єм оперативного втручання великий, наявні супутні захворювання та є ризик венозних тромбоемболічних ускладнень, з’являється потреба у госпіталізації від 1 до 3-ох діб, для кваліфікованого медичного нагляду.

Ми широко застосовуємо ці методики:

1. Ендовенозна лазерна коагуляція – EVLT (Endovenous Laser Treatment) або лікування варикозу лазером

Найсучасніша технологія лікування варикозних вен яка базується на використанні високоенергетичного лазеру, так звана ЕВЛК (ендовенозна лазерна коагуляція). На даний момент є самим високотехнологічним, мініінвазивним, найменш травматичним та сучасним методом лікування варикозу у світі.

Ендовенозна лазерна коагуляція (ЕВЛК) – це малоінвазивна процедура, що проводиться для лікування варикозно розширених вен. Лазерний провідник має діаметр 1,07 мм, на кінці якого акумулюється лазерний промінь довжиною у 1470 нм (нанометр), який діючи на стінку варикозно зміненої вени викликає процеси денатурації білку та перетворює її у сполучну тканину яка з часом розсмоктується. Величезною перевагою цієї методики є те, що операція проводиться БЕЗ РОЗРІЗІВ оскільки надзвичайно малий діаметр лазерного провідника дозволяє завести його у вену за допомогою системи катетерів до 2,0 мм у діаметрі шляхом проколу шкіри голкою (як звичайний укол). У результаті процедура має наступний вигляд: лазерний провідник вводиться у просвіт варикозно зміненої вени та «зварює» її з середини, що призводить до припинення кровотоку по ній а вона сама з часом перетворюється на рубець який не видно. Відтік крові продовжується по здоровим венам, а хворі вже не приймають у цьому участі. В наслідок чого ліквідуються усі прояви варикозної хвороби: важкість, набряки, судоми, болі та косметичні дефекти.

Варто відзначити, що у нашій практиці ми використовуємо лише надійне та професійне медичне обладнання. Лазерний генератор за допомогою якого ми проводимо ендовенозну лазерну коагуляцію фірми Dornier Medilas D LiteBeam+ виготовлений у Німеччині, що дає нам 100% впевненість у якості проведеної процедури.

Основні переваги методу:

 • найсучасніший метод лікування варикозної хвороби;
 • операція без розрізів;
 • абсолютно не травматичний, малоінвазивний метод;
 • швидке відновлення після операції;
 • не потребує загального наркозу;
 • необхідності у госпіталізації відсутня.

2. Мініфлебектомія

Мініфлебектомія також відноситься до розряду малоінвазивних оперативних втручань та дозволяє лікувати варикозну хворобу, хірургічним шляхом під місцевим знечуленням.

Якщо раніше розрізи для вилучення варикозно зміненої вени були великими від 2 до 4 см, то на даний момент ми виконуємо цей етап оперативного втручання через не великі проколи шкіри від 1-3 мм. Цього вдалося досягти за рахунок точного визначення місця розташування варикозно зміненої вени шляхом використанням ультразвокового апарату інтраопераційно. Для екстракції вени ми використовуємо спеціальні крючки для мініфлебектомії (Мюллера, Еша, Вараді), які дозволяють індивідуально підібрати необхідні розміри та модифікації у кожному випадку індивідуально, таким чином ми досягаєм зменшення травматизації інтраопераційно.

Основні переваги методу:

 • найнижчий відсоток рецидиву після операції;
 • одразу після операції варикозно розширені вени відсутні;
 • 100% ефект одразу після операції;
 • операція вибору при сильно вираженому варикозі нижніх кінцівок.

3. Foam-Form склеротерапія

Склеротерапія – малоінвазивний метод лікування варикозної хвороби. Особливо ефективний на початкових стадіях захворювання при ретикулярному варикозі «судинна сітка», «судинні зірочки» чи при наявності не великих варикозно розширених вен. На сьогоднішній день є декілька варіантів склеротерапії: пінна склеротерапія (матод Tessari), ехо-склеротерапія, мікросклеротерапія. У багатьох країнах світу склеротерапія є одним із самих популярних методів лікування варикозної хвороби.

Ми також широко застосовуємо склеротерапію та проводимо її під постійним ультразвуковим контролем. У просвіт варикозно зміненої вени вводиться спеціальний препарат у мікродисперсному спіненому стані – склерозант, в наслідок чого вона «склеюється», вимикається із кровотоку та поступово зникає.

Якщо проблема заключається лише у косметичному дефекті, наявності ретикулярного варикозу «судинної сітки», «судинних зірочок» чи при наявності не великих варикозно розширених вен за умови відсутності патологічних змін у стовбурі великої/малої підшкірної вени, проведення даної процедури не потребує госпіталізації у відділення та не займе у Вас більше 40 – 70 хвилин. Після склеротерапії обов’язковою умовою є носіння компресійного трикотажу, який Ми вам підберемо на місці (вам не потрібно їздити по місту та шукати необхідний вам по ступеню компресії та якості компресійний трикотаж).

Основні переваги методу:

 • відсутність больових відчуттів при проведенні процедури;
 • універсальний метод лікування варикозу;
 • малоінвазивна процедура;
 • швидке відновлення після операції;
 • стійкий косметичний ефект досягається через 2-6 місяців після операції;
 • ми використовуємо тільки сертифіковані та безпечні препарати, що схвалені та зареєстровані ВООЗ та МОЗ України.

4. Компресійна терапія

Базовим та вирішальним у стійкому, чудовому результаті оперативного втручання звісно є носіння компресійного трикотажу у післяопераційному періоді. Під-час носіння лікувального компресійного трикотажу відбувається зменшення навантаження на поверхневі судини нижніх кінцівок та створюються оптимальні умови для попередження венозного застою у нижніх кінцівках, що безумовно позитивно впливає на процес відновлення у післяопераційному періоді.

Компресійний трикотаж підбирається сумісно із лікарем флебологом, який визначає необхідний ступінь компресії у кожному конкретному випадку та підбирає розмір відповідно параметрам кінцівки пацієнта. Адже, для досягнення оптимального ефекту та створення адекватного градієнту тиску, неодхідно враховувати стадію захворювання а також анатомічний профіль кінцівки у кожному випадку індивідуально. Не варто самому підбирати собі компресійний трикотаж, оскільки це може не тільки вам не допомогти але і нашкодити.

Лікувальний трикотаж, використовується абсолютно у кожного пацієнта для лікування варикозної хвороби, має маркування які вказують на ступінь компресії, анатомічні розміри та тип плетіння.

Основні переваги методу:

 • є основою для досягнення стійких результатів у післяопераційному періоді;
 • на час лікування виконують роботу поверхневих вен замість них самих, даючи їм можливість для відновлення;
 • профілактика післяопераційних ускладнень у вигляді тромбофлебітів та тромбозів;
 • сприяє формуванню рубця у місці застосування ЕВЛК, РЧА чи ЕВЕЗ;
 • наші спеціалісти підберуть компресійний трикотаж який підходить саме Вам, дадуть рекомендації по його експлуатації та одразу допоможуть одягнути, щоб ви могли відчути ефект на собі!

Клініка Центр

Наш пріоритет – Ваше здоров’я!

Дякуємо за Ваше повідомлення. Воно було надіслано.
При спробі відправити Ваше повідомлення виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше.

Add notice about your Privacy Policy here.