Клініка Центр
Хірургія. Інновація. Технологія.

Лікування пахової грижі у Києві

Сучасні органозберігаючі малоінвазивні методики лікування гриж в нашому Центрі

Головна Сторінка » Лікування пахової грижі у Києві

Записатись на консультацію

Консультація

1.Що таке пахова грижа?

Пахова грижа –це випинання під шкіру органів черевної порожнини через дефект апоневрозу(слабкі місця) в ділянці пахового каналу.

2.Причини виникнення кили.

Причини виникнення пахової грижі досить різноманітні, проте в основі завжди лежить підвищення внутрішньочеревного тиску або порушення структури сполучної та м’язевої тканин, до чого можуть призводити :

  • вроджена слабкість м’язів передньої стінки очеревини, зумовлена вадами розвитку або генетичною схильністю;
  • сильний, надривний і тривалий кашель, в результаті якого відбувається перенапруження м’язів та розтягнення апоневрозу передньої черевної стінки;
  • численні пологи у жінок, а також багатоплідна вагітність;
  • надлишкова маса тіла, як у чоловіків, так і у жінок (випинання відбувається через надмірне навантаження на черевну стінки через скупчення надлишку жирової тканини);
  • патології системи шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються закрепами;
  • ослаблення м’язових структур внаслідок сидячого, малорухомого способу життя;
  • надмірні, особливо нерегулярні, фізичні навантаженя;
  • різке підняття важких предметів.

3.Скарги, що можуть виникати.

Клінічний перебіг пахової грижі може значно варіювати від повністю безсимптомного – єдиною скаргою пацієнта є власне наявність патологічного випинання. До порушення функцій органу ,що потрапив до грижового мішка, наприклад:

  • при потраплянні сечового міхура часто спостерігається різко болюче, пришвидшене, часте сечовипускання із відчуттям не повного спорожнення;
  • при потраплянні маткових труб чи яєчників жінки відмічають інтенсивну болючість в процесі менструації;
  • якщо ж потрапляє ділянка товстого кишківника, не рідкісними проявами є закрепи, метеоризм ,порушення процесу дефекації та розлитий біль в животі.

Також багато пацієнтів відзначають низку загальних симптомів ,таких як :

  • тягнучі болі в ділянці випинання, що посилюються при фізичних навантаженнях, кашлі та натужувані;
  • поширення болю на поперекову ділянку;
  • збільшення розмірів випинання при навантажені, що може супроводжуватись підвищенням інтенсивності больового синдрому, та зменшення їх при зміні положення тіла на горизонтальне.

4.Методики лікування.

Єдиним можливим лікуванням пахової грижі є оперативне, при чому не варто зволікати зі зверненням до хірурга ,адже навіть незначна грижа може защемитися, що неминуче призведе до різкого погіршення стану та необхідності виконання невідкладного оперативного втручання.

На сьогоднішній день розроблено значну кількість методик для усунення пахової грижі, від об’ємних відкритих оперативних втручань до малотравматичних лапароскопічних втручань, що відрізняються прекрасними косметичними результами та значним зменшенням термінів реабілітації пацієнта.

Найкраще себе зарекомендували методики TAPP (трансабдоміналь преперетонеальна герніопластика) таTEP (тотальна екстраперитонеальна герніопластика).

  1. Суть TAPP методики полягає в усунені грижового дефекту зі сторони черевної порожнини з подальшим укріпленням задньої стінки пахового каналу за допомогою сітчастого імпланту під контролем ока за допомогою лапаросокпу (спеціальний оптичний прилад).

Вагомою перевагою даної методики є можливість виявлення та усунення грижі відразу з обох сторін під час одного оперативного втручання, що зменшує ризик повторного виникнення грижі.

  1. Суть TEP методики полягає в створені доступу, що знаходиться поза черевною порожниною та не проникає в неї. Спеціальний інструмент з манжетою на його кінці заводиться в передочеревенний простір, після чого манжета роздувається та створює достатній простір для введення оптичного приладу. Внаслідок цього хірург має можливість усунути дефект пахового каналу та накласти сітчастий імплант, після накладання якого інструмент виводиться, а створений простір закривається.

Перевагою даної методики є значне зменшення реабілітаційного періоду пацієнта. Недоліком ж є неможливість огляду протилежної сторони на наявність дефекту.