Консультація судинного хірурга, діагностика та сучасне лікування варикозу в Києві

 • Ретельний огляд лікаря та збір анамнезу
 • Додаткове обстеження та аналізи за необхідності
 • Постановка точного діагнозу
 • Відповіді на всі Ваші питання стосовно хвороби та варіантах лікування
 • Індивідуальні рекомендації по лікуванню Ваших вен
 • Призначення компресійного трикотажу для профілактики та лікування патології вен

Безболісне ефективне лікування варикозу за 1 день

В нас працюють лікарі, котрі завжди на крок попереду будь-якого судинного хірурга в Україні

Саме так, адже всі судинні хірурги нашої країни проходять підвищення кваліфікації на базі нашого Центра на Кафедрі хірургії та Судинної хірургії імені П.Л. Шупика. Ми вчимо навчаємо інших, а значить просто зобов’язані бути кращими.

Ендовенозна лазерна коагуляція

або лікування варикозу лазером

Foam-Form слеротерапія

Ефективне лікування “судинних зірочок”

Мініфлебектомія

Лікування варикозу з найменшою кількістю рецидивів

Компресійна терапія

Підбір лікувального трикотажу

Результати лікування

Відгуки наших пацієнтів

Запишіться на прийом та отримайте знижку на консультацію

Варикозне розширення вен

Варикозне розширення вен – це хвороба сучасної людини та являється нашою платою еволюції за можливість прямоходіння. Варикозна хвороба вен нижніх є яскравим проявом хронічної венозної недостатності, яка розвивається в наслідок неспроможності венозних клапанів та втраті еластичності (перерозтягненні) стінки вени. Кожний із цих компонентів може бути самостійним пусковим механізмом та підсилює дію один-одного. У нормі діаметр великої та малої підшкірної вени від 3,0 до 6,0 мм, що залежить від анатомо-конституційних особливостей кожної людини. Клінічно та візуально той прояв варикозної хвороби, коли наше населення як правило починає звертати увагу, має вигляд вузлуватих (круглих) та звивистих (хвилевидних) вен які найчастіше локалізуються у ділянці гомілки та передньо-внутрішній поверхні стегна. І це вже нажаль, за міжнародною класифікацією CEAP, є C3 стадією варикозної хвороби (всього їх С1 – С6).

За часту пусковим механізмом варикозного розширення вен є неспроможність венозних клапанів, що попереджають рух крові у зворотному напрямку (від серця) та не достатність колагену судинної стінки. Найчастішими причинами розвитку таких патологічних станів є спадковість, гормональні захворювання та прийом гормональних засобів тривалий період, вагітність, травми нижніх кінцівок, статичне навантаження, малорухома робота, зайва вага, різка зміна ваги та інші фактори. І нажаль варикозна хвороба це постійно прогресуюче захворювання та з віком ситуація тільки погіршується. У цьому випадку буде коректним вислів: «про здоров’я думай з молоду».

Розглянемо більш детально патофізіологію роботи вен при варикозній хворобі. У нормі кров по венах нижні кінцівок рухається знизу до гори у напрямку серця. Цей шлях їй пройти значно важче ніж у зворотному напрямку, оскільки для цього вона має подолати силу земного тяжіння, яка її тягне у низ. У нормі повернення крові до серця відбувається за рахунок нормальної роботи клапанів вен н/к, «м’язового насосу» (скорочення м’язів) та роботі діафрагми, яка при фазі вдиху створює негативний тиск у черевній порожнині. Коли відбувається враження клапанного апарату вен нижніх кінцівок кров у них почиває рухатися одночасно у двох напрямках, вверх та вниз, не просуваючись поступово. Це відбувається за рахунок того що між клапанами виникає простір (вони закриваються не герметично) і кров починає балотувати у венах та затримуватися у системі великої та/або малої підшкірної вени – даний патологічний рух крові називається «рефлюксом». Вени за рахунок перенаповнення кров’ю починають змінювати свою форму, стають звивистими та з часом формуються вузлуваті розширення вен – «варикуси». У цих сегментах вен кров затримується, що сприяє утворенню тромбів.

За останніми статистичними даними варикозне розширення вен діагностовано у 6,3% осіб, що ведуть активний спосіб життя, багато ходять пішки, у 29,2% тих, хто веде сидячий спосіб життя, та у 64,5% осіб, що працюють стоячи. Важливе значення має здоровий спосіб життя та режим харчування, оскільки збільшення маси тіла на 20% збільшує ризик захворіти на варикозну хворобу нижніх кінцівок у 5-ть раз. Отже люди із надмірною вагою тіла та ожирінням, безпосередньо знаходяться у групі ризику розвитку варикозної хвороби. Також статистика свідчить, що варикозна хвороба у 4-ри рази частіше зустрічається у жінок, що народжували ніж у тих, що не народжували. Відповідно вагітність являється серйозним фактором ризику розвитку варикозу. Захворювання вен у жінок часто ускладнюють перебіг вагітності, пологів та післяпологового періоду.

Нажаль, більша частина пацієнтів у яких з’являються перші проявами варикозної хвороби їх ігнорують, та не звертаються за медичною допомогою до спеціалістів – судинного хірурга, флеболога. Халатне відношення до свого здоров’я призводить до швидкого прогресування хвороби, та недооцінюючи серйозність проблеми людина ризикую своїм здоров’ям.

Якщо на початкових стадіях захворювання можливе консервативне лікування, маніпуляції, мало травматичні та не тривалі по часу, то у запущених випадках допомогти може лише технічно важке, часто тривале, оперативне втручання під наркозом. Самим серйозним ускладненням варикозної хвороби є венозний тромбоз та тромбоемболія легеневої артерії, що в наслідок не серйозного відношення до стану свого здоров’я та не своєчасного лікування призводить до смерті.

Група ризику

Малорухомий спосіб життя

Статичне навантаження

Стояча робота або тривале систематичне стояння

Ходьба на високих підборах

Спадковість, пов’язана із зниженням еластичності стінок вен та розвитком вторинної клапанної недостатності

Спадкова аномалія клапанного апарату

Надлишкова вага

Важка фізична праця

Вагітність

Травми, що призвели до пошкодження венозної стінки

Симтоми

Відчуття важкості у нижніх кінцівках

Набряки, що збільшуються під кінець доби

Судинні «зірочки», варикозно розширені вени та венозні вузли

Трофічні зміни шкіри, її ущільнення, гіперпігментація, ліподерматосклероз, трофічні виразки

Судоми, відчуття бігання мурашок, печіння, болі у литкових м’язах

Лікування

Ми завжди працюємо на результат, головною нашою ціллю – є Ваше міцне здоров’я та висока якість життя. Тактику лікування ми підбираємо для кожного нашого пацієнта ТІЛЬКИ ІНДИВІДУАЛЬНО, оскільки, у кожної людини своя не повторна анатомія та різний тип варикозної хвороби. Ми професіонали своєї справи та впевнені, що не можливо якісно провести оперативне втручання не маючи серйозної наукової бази. На протязі багатьох років ми успішно поєднуємо наукові, теоретичні знання із практичною діяльністю та повертаємо здоров’я тисячам наших пацієнтів.

Тактика лікування залежить від стадії варикозної хвороби, наявності та важкості супутніх захворювань, фізичної активності, стилю життя, особистого відношення пацієнта до свого здоров’я та бажання досягти максимально позитивного результату лікування.

Діагностика

У 100% випадків ми проводимо діагностику та лікування наших пацієнтів під ультразвуковим контролем (УЗД вен нижніх кінцівок із доплерографією вен нижніх кінцівок), що дозволяє нам встановити точний діагноз, відповідно міжнародним класифікаціям, та визначитися із тактикою лікування. Неможливо провести якісної операції без інтраопераційного використання ультразвукового апарату: «це все одно, що садити літак на смугу яка не підсвічується посадковими вогнями». У нашій практиці ми використовуємо ультразвукову апаратуру «експертного класу»: Toshiba Viamo та Toshiba Aplio MX.

Консервативне лікування

На ранніх стадіях захворювання, у ряді випадків, вдається обмежитися лише консервативними методами лікування варикозної хвороби, що заключаються у підтриманні тонусу венозної стінки та покращенні реологічних властивостей крові. Головним компонентом консервативного лікування є носіння компресійного, лікувального трикотажу. Консервативне лікування направлене на зменшення проявів варикозної хвороби: відчуття важкості у ногах, болі, судоми, набряки, трофічні порушення, тромбофлебіту та тромбозу глибоких вен. Нажаль консервативними методами лікування не можливо вилікувати варикозну хворобу. Ми застосовуємо дані методи лікування у ряді важких випадків варикозної хвороби, як засоби передопераційної підготовки пацієнта.

Оперативне лікування

Вилікуватися від варикозної хвороби можливо лише виключивши варикозно змінені вени із кровообігу або видаливши їх. У нашій клініці для досягнення найкращого ефекту лікування, зменшення травматичності операції, зниження ризику можливих ускладнень ми поєднуємо різні сучасні методики лікування варикозної хвороби: ендовенозна лазерна коагуляція, мініфлебектомія, foam-form склеротерапія, радіочастотна абляція, ендовенозна електрозварка. Ми активно імплементуємо у протоколах лікування наших пацієнтів принципи Fast Track Surgery, що дозволяє нам досягти максимально успішних результатів лікування, швидкої активізації образу після операції та повернення до звичайного ритму життя але вже здоровим!! У 99% цей комплекс заходів передбачає виконання оперативне втручання з використанням лише місцевої анестезії, не навантажуючи організм наркозними препаратами, що як наслідок не потребує перебування в умовах стаціонару навіть у день операції.

На все лікування ви витратите не більше 4-8 годин та зможете повернутися до повсякденної роботи, бізнесу, прогулянкам із друзями, рідними та активному відпочинку. Лише у «запущених» випадках, коли об’єм оперативного втручання великий, наявні супутні захворювання та є ризик венозних тромбоемболічних ускладнень, з’являється потреба у госпіталізації від 1 до 3-ох діб, для кваліфікованого медичного нагляду.

Ми широко застосовуємо ці методики:

1. Ендовенозна лазерна коагуляція – EVLT (Endovenous Laser Treatment) або лікування варикозу лазером

Найсучасніша технологія лікування варикозних вен яка базується на використанні високоенергетичного лазеру, так звана ЕВЛК (ендовенозна лазерна коагуляція). На даний момент є самим високотехнологічним, мініінвазивним, найменш травматичним та сучасним методом лікування варикозу у світі.

Ендовенозна лазерна коагуляція (ЕВЛК) – це малоінвазивна процедура, що проводиться для лікування варикозно розширених вен. Лазерний провідник має діаметр 1,07 мм, на кінці якого акумулюється лазерний промінь довжиною у 1470 нм (нанометр), який діючи на стінку варикозно зміненої вени викликає процеси денатурації білку та перетворює її у сполучну тканину яка з часом розсмоктується. Величезною перевагою цієї методики є те, що операція проводиться БЕЗ РОЗРІЗІВ оскільки надзвичайно малий діаметр лазерного провідника дозволяє завести його у вену за допомогою системи катетерів до 2,0 мм у діаметрі шляхом проколу шкіри голкою (як звичайний укол). У результаті процедура має наступний вигляд: лазерний провідник вводиться у просвіт варикозно зміненої вени та «зварює» її з середини, що призводить до припинення кровотоку по ній а вона сама з часом перетворюється на рубець який не видно. Відтік крові продовжується по здоровим венам, а хворі вже не приймають у цьому участі. В наслідок чого ліквідуються усі прояви варикозної хвороби: важкість, набряки, судоми, болі та косметичні дефекти.

Варто відзначити, що у нашій практиці ми використовуємо лише надійне та професійне медичне обладнання. Лазерний генератор за допомогою якого ми проводимо ендовенозну лазерну коагуляцію фірми Dornier Medilas D LiteBeam+ виготовлений у Німеччині, що дає нам 100% впевненість у якості проведеної процедури.

Основні переваги методу:

 • найсучасніший метод лікування варикозної хвороби;
 • операція без розрізів;
 • абсолютно не травматичний, малоінвазивний метод;
 • швидке відновлення після операції;
 • не потребує загального наркозу;
 • необхідності у госпіталізації відсутня.

2. Мініфлебектомія

Мініфлебектомія також відноситься до розряду малоінвазивних оперативних втручань та дозволяє лікувати варикозну хворобу, хірургічним шляхом під місцевим знечуленням.

Якщо раніше розрізи для вилучення варикозно зміненої вени були великими від 2 до 4 см, то на даний момент ми виконуємо цей етап оперативного втручання через не великі проколи шкіри від 1-3 мм. Цього вдалося досягти за рахунок точного визначення місця розташування варикозно зміненої вени шляхом використанням ультразвокового апарату інтраопераційно. Для екстракції вени ми використовуємо спеціальні крючки для мініфлебектомії (Мюллера, Еша, Вараді), які дозволяють індивідуально підібрати необхідні розміри та модифікації у кожному випадку індивідуально, таким чином ми досягаєм зменшення травматизації інтраопераційно.

Основні переваги методу:

 • найнижчий відсоток рецидиву після операції;
 • одразу після операції варикозно розширені вени відсутні;
 • 100% ефект одразу після операції;
 • операція вибору при сильно вираженому варикозі нижніх кінцівок.

3. Foam-Form склеротерапія

Склеротерапія – малоінвазивний метод лікування варикозної хвороби. Особливо ефективний на початкових стадіях захворювання при ретикулярному варикозі «судинна сітка», «судинні зірочки» чи при наявності не великих варикозно розширених вен. На сьогоднішній день є декілька варіантів склеротерапії: пінна склеротерапія (матод Tessari), ехо-склеротерапія, мікросклеротерапія. У багатьох країнах світу склеротерапія є одним із самих популярних методів лікування варикозної хвороби.

Ми також широко застосовуємо склеротерапію та проводимо її під постійним ультразвуковим контролем. У просвіт варикозно зміненої вени вводиться спеціальний препарат у мікродисперсному спіненому стані – склерозант, в наслідок чого вона «склеюється», вимикається із кровотоку та поступово зникає.

Якщо проблема заключається лише у косметичному дефекті, наявності ретикулярного варикозу «судинної сітки», «судинних зірочок» чи при наявності не великих варикозно розширених вен за умови відсутності патологічних змін у стовбурі великої/малої підшкірної вени, проведення даної процедури не потребує госпіталізації у відділення та не займе у Вас більше 40 – 70 хвилин. Після склеротерапії обов’язковою умовою є носіння компресійного трикотажу, який Ми вам підберемо на місці (вам не потрібно їздити по місту та шукати необхідний вам по ступеню компресії та якості компресійний трикотаж).

Основні переваги методу:

 • відсутність больових відчуттів при проведенні процедури;
 • універсальний метод лікування варикозу;
 • малоінвазивна процедура;
 • швидке відновлення після операції;
 • стійкий косметичний ефект досягається через 2-6 місяців після операції;
 • ми використовуємо тільки сертифіковані та безпечні препарати, що схвалені та зареєстровані ВООЗ та МОЗ України.

4. Компресійна терапія

Базовим та вирішальним у стійкому, чудовому результаті оперативного втручання звісно є носіння компресійного трикотажу у післяопераційному періоді. Під-час носіння лікувального компресійного трикотажу відбувається зменшення навантаження на поверхневі судини нижніх кінцівок та створюються оптимальні умови для попередження венозного застою у нижніх кінцівках, що безумовно позитивно впливає на процес відновлення у післяопераційному періоді.

Компресійний трикотаж підбирається сумісно із лікарем флебологом, який визначає необхідний ступінь компресії у кожному конкретному випадку та підбирає розмір відповідно параметрам кінцівки пацієнта. Адже, для досягнення оптимального ефекту та створення адекватного градієнту тиску, неодхідно враховувати стадію захворювання а також анатомічний профіль кінцівки у кожному випадку індивідуально. Не варто самому підбирати собі компресійний трикотаж, оскільки це може не тільки вам не допомогти але і нашкодити.

Лікувальний трикотаж, використовується абсолютно у кожного пацієнта для лікування варикозної хвороби, має маркування які вказують на ступінь компресії, анатомічні розміри та тип плетіння.

Основні переваги методу:

 • є основою для досягнення стійких результатів у післяопераційному періоді;
 • на час лікування виконують роботу поверхневих вен замість них самих, даючи їм можливість для відновлення;
 • профілактика післяопераційних ускладнень у вигляді тромбофлебітів та тромбозів;
 • сприяє формуванню рубця у місці застосування ЕВЛК, РЧА чи ЕВЕЗ;
 • наші спеціалісти підберуть компресійний трикотаж який підходить саме Вам, дадуть рекомендації по його експлуатації та одразу допоможуть одягнути, щоб ви могли відчути ефект на собі!

Переваги лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок у нашому центрі:

 • Ми використовуємо саме сучасне обладнання на усіх етапах лікування наших пацієнтів. Наявність стаціонарну дає нам можливість виконувати весь спектр флебологічних оперативних втручань навіть у пацієнтів старшої вікової групи із вираженою супутньою патологією. Та при необхідності проводити їхнє цілодобове динамічне спостереження та лікування у післяопераційному періоді від 1 до 4 діб.
 • Лікарі нашого центру мають вищу кваліфікаційну категорію, науковий ступінь та вчене звання.
 • Кожен пацієнт, що звернувся до нас по допомогу має можливість обстежитись та отримати консультації суміжних спеціалістів не виходячи за територію лікарні.
 • У нашому центрі на високому рівні виконуються усі варіанти оперативних втручань на венах нижніх кінцівок із застосуванням авторських малоінвазивних методик (зокрема із використанням ендовенозного електрозварювання пункційним методом без кросектомії – ЕВЕЗ). Методика ЕВЕЗ розроблена співробітниками нашої кафедри та являється сучасним та надзвичайно перспективним методом лікування варикозної хвороби.
 • Застосування сучасних принципів передопераційної підготовки, малоінвазивних оперативних втручань дозволяє нашим пацієнтам швидко відновитися після операції, самостійно піти із операційної та в день операції повернутися додому.
 • При своєчасному зверненні пацієнта за допомогою ряд оперативних втручань вдається провести абсолютно безкровно!!
 • Судинні хірурги (флебологи) нашого центру мають багаторічних досвід роботи. За роки практики виконавши більше 1200 малоінвазивних оперативних втручань із аналізом результатів оперативних втручань.
 • Лікарі нашого центру проводять обстеження вен нижніх кінцівок під-час консультації, перед операцією, під-час операції та на протязі 1-го року після операції на ультразвукових апаратах експертного класу Toshiba Viamo та Toshiba Aplio MX на високому кваліфікаційному рівні.
 • Наші лікарі дуже ретельно проводять ультразвукове дуплексне сканування вен нижніх кінцівок, що дозволяє чітко провести картування варикозно змінених вени нижніх кінцівок, визначити їх розміри, усі можливі варіанти та джерела патологічного рефлюксу, рівні та шляхи поширення, виявлення каналів повернення у систему глибоких вен. Завдяки чому ми проводимо максимально оптимальний об’єм якого потребує пацієнт.
 • Наша операційна оснащена сучасним обладнанням фірм (Dornier, Toshiba, Stryker, Covidien, Valleylab та інші). Наявність сучасного обладнання дозволяє нам бути на крок попереду та одним із перших застосовувати інноваційні технології, наукові медичні розробки у своїй практиці.
 • Ми проводимо наші хірургічні втручання згідно міжнародних медичних стандартів.
 • Підбір методів лікування для кожного пацієнта ми проводимо індивідуально, в залежності від стадії захворювання, особливостей анатомії, наявності супутніх захворювань, фізичної активності.
 • Для нас дуже важливо допомогти пацієнту та підвищити його рівень життя а не просто «прооперував та забув» про нього. Тому ми притримуємося принципу «24/7» коли хворий має право звернутися до лікаря за необхідністю в любий час доби.
 • Враховуючи, що варикозна хвороба це системний процес з хронічним перебігом, схильний до прогресування ми притримуємося принципу по життєвого контролю наших пацієнтів, включаючи щорічний контрольний огляд.
 • Визначивши який метод лікування буде максимально ефективним для нашого пацієнта, ми не йдемо у нього «на поводку», перш за все дотримуючись принципу «не нашкодь».
 • Тільки при сумісній роботі лікар-пацієнт ми РАЗОМ зможемо досягти не тільки стійких результатів лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок, але і значно підвищити якість Вашого життя у подальшому!

Як ми працюємо:

 • Запис на консультацію проводиться у зручний для Вас день та час.
 • Ми проводимо первинний огляд із детальним збором анамнезу захворювання та ультразвуковим обстеженням. Якщо необхідно одразу виконуємо лабораторні обстеження та домовляємося за консультації із суміжними фахівцями: кардіолог, ендокринолог, невропатолог, терапевт, анестезіолог.
 • Визначаємося із тим який метод лікування найбільше підходить саме Вам, враховуючи отриману інформацію про ваше захворювання.
 • Якщо консервативного лікування у Вашому випадку достатньо, ви отримаєте усі необхідні рекомендації по лікуванню та виконуєте їх дома, приходячи у наш центр тільки для контролю та корекції лікування за необхідності.
 • Якщо після консультації Ми рекомендуємо одну із моделей хірургічного лікування, ми проводимо передопераційну підготовку, визначаємося із датою та часом операції.
 • Після виконання оперативного втручання Ви обов’язково отримуєте усі необхідні рекомендації по лікуванні у післяопераційному періоді та в день операції, через 2 години, зможете покинути лікарню та поїхати додому (у випадку не «запущеног» варикозу та відсутності супутніх захворювань).
 • Повторний огляд із УЗ обстеженням проводиться на 2-й, 7-ий день, 1-ий, 3-ій, 6-ий місяць та через 1 рік після операції.
 • Якщо на протязі року під-час контрольного огляду ми виявляємо варикозно розширену вену ми її ліквідуємо у амбулаторному порядку, безболісним методом – одним уколом у вену.

Відповіді на часті питання

Чи обов’язково робити операцію при варикозній хворобі? Чим небезпечний варикоз?

Як ми вже вам розповідали, варикозна хвороба відноситься до постійно прогресуючих захворювань. А це свідчить про те, що якщо нічого не робити краще не стане і вона сама не пройде. З часом усі симптоми будуть все більш характерно проявлятися та вени збільшуватися.

У ряді випадків, коли захворювання тільки починає розвиватися, раціональним є прийом флеботонічних препаратів, засобів що прокращують реологічні властивості крові та носіння компресійного трикотажу. Але це все не ефективно якщо ти маєте С2 чи С3 ступінь варикозної хвороби, і консервативні методи лікування являються тільки симптоматичними, тимчасовими часобами.

Варикозна хвороба небезпечна розвитком ускладнень таких як: тромбофлебіти поверхневих/глибокий вен, тромбози вен, утворення флотуючих тромбів які можуть відірватися та призвести до закупорки легеневої артерії, що призводить до раптової смерті. Тромби не значних розмірів можуть бути причиною серцево-легеневої недостатності. В наслідок венозного застою та порушення трофіки нижніх кінцівок з’являються трофічні зміни шкіри у вигляді: гіперпігментації, ліподерматосклерозу, екземи, лімфостазу, трофічних виразок, кровотечі із трофічних виразок та варикозно змінених вен.

Можна вилікуватися від варикозу без операції, за допомогою таблеток та мазей?

За допомогою консервативного лікування можливо лише частково усунути прояви варикозної хвороби але відновити анатомічну структуру та повернути вену до її нормального розміру за допомогою таблеток та мазей – НЕМОЖЛИВО. Методом вибору залишаються лише сучасні малоінвазивні оперативні втручання: ЕВЛК, РЧА, ЕВЕЗ, склероблітерація, мініфлебетомія.

Як вибрати метод лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок?

Для визначення із методом оперативного втручання необхідно пройти огляд у лікаря флеболога. Під час огляду лікар оглядає пацієнта візуально, збирає анамнез захворювання та проводить УЗД судин нижніх кінцівок. Тільки маючи цю всю інформацію, спираючись на своє клінічне мислення та досвід роботи, лікар приймає рішення про обрання найбільш оптимальної методики виконання оперативного втручання.

У нашому центрі виконуються усі можливі та необхідні види оперативних втручань в залежності від стадії захворювання та наявності ускладнень:

 • Ендовенозна лазерна коагуляція
 • Радіочастотна абляція
 • Ендовенозна електрозварка
 • Мініфлебектомія
 • Склерооблітерація
 • Кросектомія
 • Стовбурова флебектомія великої підшкірної вени на стегні
 • Тромбектомія із магістральних вен
 • Тромбектомія із перфорантних вен
 • Тромбектомія із притоків магістральних вен
 • Перев’язка поверхневої стегнової вени

Чи буде мені боляче під-час операції?

Більшість оперативних втручань ми виконуємо під місцевим знечуленням, попередньо провівши комплекс медикаментозних заходів для зменшення больових відчуттів. Ми використовуємо сучасні знеболюючі препарати, тому болі наші пацієнти під-час операції не відчувають. Вони знаходяться з нами у повному контакті, спілкуються. Якщо рівень локального дискомфорту зростає, вони нам про це сигналізують і ми додатково додаємо знеболюючого. Такий підхід до проведення оперативного втручання дозволяє максимально скоротити час перебування у стаціонарі, активізуватися одразу по завершенню операції (піти самостійно з операційної у свою палату) та попереджає появу не приємних відчуттів пов’язаних із виходом із наркозу.

У ряді випадків, коли об’єм оперативного втручання великий чи за бажанням пацієнта ми використовуємо загальну анастезію, атараналгезію чи інші форми знечулення.

Які результати оперції?

Все залежить від того, що більше турбувало пацієнта коли він звернувся за допомогою. Перш за все зникають типові прояви хронічної венозної недостатності: набряки, болі, судоми, неприємні відчуття у нижніх кінцівках. Значно покращується зовнішній вигляд нижніх кінцівок: відсутні варикозно розширені вени, кінцівка має більш здоровий колір та зовнішній вигляд. Якщо були трофічні зміни та запалення у вигляді виразок то вони починають активно очищатися та загоюватися, зникає почервоніння шкіри. І звичайно значно знижується ризик розвитку венозного тромбозу та пов’язаних із ним ускладненнями. І що важливо, використовуючи наші алгоритми оперативних втручань ми досягли короткого період відновлення після операції.

Чи існує якась програма реабілітації та скільки триває відновний період після операції?

Як правило, больові відчуття після операції відсутні, частіше наявний дискомфорт, який пов’язаний із відчуттям стягування та печіння у місці оперативного втручання. У зв’язку і чим ми призначаємо на 3-4 дня нестероїдні протизапальні препарати та курс флеботонічної терапії, що прискорює період відновлення. Обов’язковою умовою успішного лікування та швидкого відновлення є носіння компресійного трикотажу. Тривалість носіння трикотажу залежить від стадії захворювання, важкості перебігу та методів оперативного втручання які застосовувалися. Зазвичай компресійний трикотаж потрібно носити від 2 до 8 тижнів.

У 99% випадків через 2 години після оперативного втручання пацієнт може покинути відділення та повернутися до себе додому. При бажанні чи потребі (проживає у іншому місті), пацієнт може залишитися у стаціонарі на 1-2 доби для спостереження у ранньому післяопераційному періоді.

Після виписки хворий отримує рекомендації як по схемі прийому лікарських препаратів так і по фізичному навантаженню та способу життя. Даних рекомендацій бажано дотримуватися на протязі 1 – 2 ох місяців (вирішується індивідуально):

 • Виключити надмірні та помірні фізичні навантаження
 • Категорично забороняється статичне фізичне навантаження по типу станової тяги; підняття важких предметів чи об’єктів із полу; штовхання та перетягування будь-чого (тумб, ліжок, шкафів, автомобілів, холодильників, пральних машин)
 • Тривале стояння чи сидіння тим більше із зігнутими у колінах ногами чи нога на ногу
 • Тривалі перельоти (більше 4 годи, трансатлантичні і т.п.) та поїздки у транспорті
 • Ходіння на високому каблуку та на низькому ходу. Бажано кросівки або взуття із каблуком 3-4 см.
 • Катання на роликах, ковзанах, лижах
 • Активний біг, стрибки, плавання, пейнтбол, футбол, баскетбол і т.п.
 • Відвідування саун, бань, джакузі, гідромасажів

Корисно для пацієнтів які прооперовані з приводу варикозної хвороби:

 • Часті прогулянки, у помірному темпі. Дистанція ходьби не обмежена, але не широким кроком та бажано по відносно рівній поверхні
 • Пересування у зручному взутті на низькому каблуку
 • Їзда на велосипеді у легкому темпі
 • Зарядка з ранку та у вечері
 • При потребі сидіти (робота, зустрічі і т.п.) бажано хоча б раз у 15-20 хвилин встати та пройтися
 • Прийом теплого душу (не гарчого)
 • Дотримання рекомендацій лікаря!!

Як профілактувати появу та попередити розвиток ускладнень варикозної хвороби?

Важливо виключити чи зменшити вплив не сприятливих факторів ризику, що впливають на імовірність розвитку чи прогресування варикозної хвороби. Якщо ви відноситеся до групи ризику (перераховані вище) то Вам необхідно влаштовувати перериви під-час роботи та проводити їх активно. Вільний від роботи час потрібно спланувати таким чином щоб було місце активному відпочинку: прогулянка у ввечері, гімнастика, фітнес, легка пробіжка та т.п. Крім того, важливо робити ранкову зарядку та комплекс обов’язкових вправ включаючи підняття ніг догори, згинання у колінах по типу «їзди на велосипеді», максимальне розгинання стопи потягуючи пальці на себе і т.п. Також гарним засобом профілактики варикозу нижніх кінцівок є зайняття спортом, а саме: ходьба, легкий біг, їзда на велосипеді, плавання, фітнес, аквааеробіка, танці.

Якщо у вас є початкові прояви варикозної хвороби, ви плануєте вагітність чи різко набрали вагу ми Вам рекомендуємо пройти курс лікування флеботонічними препаратами та підібрати компресійний трикотаж із профілактичною ціллю.

І звичайно, знаючи що ви знаходитися у групі ризику розвитку варикозної хвороби чи вже має перші її ознаки, ви повинні хоча б раз на рік проходити контрольний огляд у свого лікаря флеболога з виконанням УЗ дуплексного сканування вен нижніх кінцівок для вчасного виявлення прогресування захворювання та попередження розвитку важкий стадій хвороби та ускладень. Вчасно виконане оперативне втручання збереже ваше здоров’я, підвищить якість життя та попередить розвиток ускладнень які часто навіть загрожують вашому життю!