1.Що таке діафрагмальна грижа?
Діафрагмальна грижа- це переміщення внутрішніх органів з черевної порожнини в грудну порожнину через дефекти в природніх отворах або слабкі місця діафрагми.
2. Чому виникає діафрагмальна грижа?
Причиною розвитку грижі є підвищення внутрішньочеревного тиску, що ніби виштовхує внутрішні органи в слабких ділянках (грудино-реберний та попереково-реберний трикутники) де відсутні м’язеві волокна або в ділянці стравохідного отвору діафрагми (через порушення сполучнотканинних структур, що формують його кільце або через наявність патологій, що деформують стравохід).
3.Що турбує при діафрагмальній грижі?
Особливістю діафрагмальної грижі є те, що внутрішні органи переходячи в грудну порожнину чинять компресійну дію на серце та легені, що призводить до порушень не тільки травлення, як при інших грижах, а й до порушення кардіальної та дихальної систем.
Найбільш характерними симптомами є:
- поява або підсилення болю в верху живота (епігастральна ділянка, підложечна ділянка);
- відчуття важкості, задишка і серцебиття відразу після прийому їжі, особливо в значній кількості . Це призводить до утримання хворих від їжі через виникнення страху болю, що часто призводить до виснаження пацієнта;
- часто після прийомів їжі виникає блювання, що націлене на полегшення болю;
- відчуття булькотіння та бурчання в грудній клітці;
- посилення болю при переході у горизонтальне положення.
4.Методи лікування.
Лікування потребують лише пацієнти з постійно навними симптомами. Якщо у вас виникають симптоми, такі як постійна печія, закидання вмісту шлунку в ротову порожнину, вам може знадобитися медикаментозне чи навіть хірургічне лікування.
Медикаментозна терапія включає прийом антацидів, які нейтралізують шлункову кислоту та можуть забезпечити швидке полегшення. Блокатори H-2-рецепторів, що знижують шлункову секрецію, інгібітори протонної помпи.
Пацієнти в яких наявні біль, серцебиття, задишка, блювання або при неефективності консервативної терапії потребують оперативного втручання. Також його потребують пацієнти, що мають такі ускладнення, як важке запалення або звуження стравоходу.
«Золотим стандартом» хірургічного лікування є операція методом малоінвазивного втручання, таким, як лапароскопічне лікування грижі стравохідного отвору діафрагми з ушиванням та укріпленням ділянки грижового дефекту.