Лікування пахової грижі в Києві

 • Ретельний огляд лікаря та збір анамнезу
 • Додаткове обстеження та аналізи за необхідності
 • Постановка точного діагнозу
 • Відповіді на всі Ваші питання стосовно хвороби та варіантах лікування
 • Індивідуальні рекомендації по лікуванню

Грижа, патологічне випинання передньої черевної стінки, незвичне випячування якого раніше не було, кила – усе це різні варіанти назв однієї проблеми. Що ж таке грижа, де б вона не була: у паху, на передній черевній стінці, у ділянці пупка, випинання у калитку чи на стегно – це патологічний вихід органів черевної порожнини за її межі, через анатомічно слабкі місця стінок черевної порожнини.

Як правило грижі з’являються після різкого, надмірного фізичного навантаження, що веде до значного підвищення тиску в середині черевної порожнини, в наслідок чого її зовнішні стінки не витримують такого навантаження та надриваються – утворюється патологічний отвір, який ми і називаємо «ГРИЖА».

Фактори ризик, що призводять до розвитку гриж:

 • генетична або набута слабкість сполучної тканини;
 • надмірні фізичні навантаження, особливо різкі фізичні навантаження (ривок);
 • недостатнє фізичне навантаження, низький тонусу м’язів;
 • частий, надокучливий кашель;
 • закрепи та значне натужування при дефекації;
 • надмірна вага та ожиріння;
 • швидке схуднення та втрата ваги;
 • вагітність;
 • ускладнена пологова діяльність та тривалі пологи
 • перенесені у минулому оперативні втручання на черевній порожнині;
 • травми передньої черевної стінки та органів черевної порожнини;

Симптоми:

 • наявність випячування округлої форми на передній черевній стінці (якого не було раніше);
 • дискомфорт у ділянці випячування;
 • відчуття печіння у ділянці випячування;
 • можлива наявність тупого болю у місці випячування;
 • збільшення випячування у розмірах під час вертикального положення тіла, кашлі та натужуванні;

Як правило грижа турбує коли вона має не значні розміри, при великих розмірах больові відчуття майже не спостерігаються.

У разі розвитку ускладнень, у вигляді защемлення органів черевної порожнини у грижевих воротах, виникають наступні симптоми:

 • почервоніння шкіри у місці випячування;
 • напруження шкіри у місці випячування;
 • здуття живота;
 • посилення больових відчуттів у місці випячування;
 • закрепи та посилення перистальптики;
 • тошнота та рвота.

Важливо усунути грижу як найшвидше, оскільки самостійно грижа ніколи «не пройде» а буде лише збільшуватися у розмірах руйнуючи при цьому стінки пахового каналу. При тривалому існуванні грижі ризик защемлення життєво-важливих органів черевної порожнини, таких як кишечник, сечовий міхур, пасмо великого чепця та інші, значно зростає.

Найчастіші види гриж:

 • пупкова грижа;
 • пахова грижа;
 • стегнова грижа;
 • грижа білої лінії живота;
 • вентральна грижа;
 • грижа стравохідного отвору діафрагми (діафрагмальна грижа);
 • грижа трикутника Пті;
 • діастаз прямих м’язів живота (розходження ділянки апоневрозу по центру живта);

Яка б у Вас не була грижа, принцип її усунення ОДИН (звісно із різними технічними, хірургічними прийомами та тактиками) – усунути (ушити) дефект, патологічний отвір із якого випинає грижа та укріпити дану ділянку, це слабке місце, за допомогою спеціальної сітки.

Як ви вже зрозуміли, позбутися грижі можна лише хірургічним способом. В залежності від виду та важкості грижі, розміру грижевого дефекту наші фахівці запропонують Вам оптимальний метод хірургічного втручання.

Лікування будь якої із даних видів гриж можна провести як за допомогою лапароскопії (через проколи у 2-3 см) та і у класичному варіантів – через розріз шкіри у місці випинання грижі. Більшість операцій ми проводимо під місцевим знечуленням, що дозволяє пацієнту одразу після операціїї самостійно піти своїми ногами із операційної вже БЕЗ ГРИЖІ. Або із застосуванням варіантів реґіонарної анестезії (спинномозкової, епідуральної), внутрішновенного знечулення чи загального наркозу.

Усі операції ми закінчуємо із застосуванням прийомів пластичної хірургії, багаторівневим ушиванням післяопераційних ран, що дає прекрасний косметичний ефект оперативного втручання (післяопераційний рубець майже не помітний).

Усі наші пацієнти проходять лікування із застосуванням передових технологій швидкого відновлення у післяопераційному періоді по протоколу програми Fast track surgery, що дає можливість максимально ранньої активізації пацієнта навіть після найважчої операції та виписки на амбулаторне лікування навіть у день виконання оперативного втручання.

Керуючий міжнародними протоколами, ми змогли мінімізувати кількість ускладнень та зробили можливим повернення пацієнта додому вже у день оперативного втручання (із послдіуючими контрольними оглядами).

Пахова грижа

Пахова грижа – патологічне випячування органів черевної порожнини у простір пахового каналу, що візуально проявляється у вигляді м’яко-елатичного утворення, округлої форми у проекції паху.

Пахова грижа зустрічається найчастіше серед усіх гриж передньої черевної стінки, у чоловіків даний показник становить 90-97%. Чому чоловіки хворіють частіше? Усе пов’язано із анатомічними особливостями будови пахового каналу саме у чоловічої статі, оскільки у ньому проходять надзвичайно важливі анатомічні структури, а саме – сімєвиносна протока (по якій рухаються сперматозоїди), артерія та вена, що забезпечують кровопостачання яєчка. Наявність такої великої кількості анатомічних утворень передбачає достатньо великого розміру як внутрішнє пахове кільце так і простір самого пахового каналу. У жінок усе значно простіше у них в паховому каналі проходить лише кругла зв’язка матки, що має на значні розміри.

Ми виконуємо наступні операції при пахових грижах:

Лапароскопічна алогерніопластика – усунення патологічного дефекту передньої черевної стінки із застосуванням сучасного, високотехнологічного обладнання, що дозволяє виконати оперативне втручання без розрізу, через проколи шкіри у 2 – 3 см за допомогою спеціальних лапароскопічних інструментів. Дана методика також широко застосовується у нашій медичній практиці та є методом вибору оперативного втручання у наших пацієнтів.

Алогерніопластика «золотий стандарт» ліквідації дефекту передньої черевної стінки, що є причиною появи грижі за допомогою сітчастого алотрансплантату. Тобто укріплення задньої стінки пахового каналу спеціальною медичною сіткою, як правило виготовленої із поліпропілену, що надійно зміцнює дефект стінки пахового каналу та попереджає випячування органів черевної порожнини на зовні. Дана методика є однією із найнадійніших методів усунення грижі пахового каналу.

В залежності від стадії та виду кили Ми підберемо найбільш оптимальний метод оперативного втручання саме у Вашому випадку, що дасть чудовий як медичний так і косметичний ефект. Також враховуючи Ваші анатомічні особливості та розмір грижі можливе використання різних методів знеболення під-час операції: місцеве знечулення, епідуральна анестезія, спинномозкова анестезія, атараналгезія, внутрішньовенне знечулення, інтубаційний наркоз.

Пупкова грижа

Пупочна грижа – пошкодження апоневротичного пупочного кільця, що призводить до збільшення його діаметру та дає можливість переміщенню органів черевної порожнини або їх сегментів (тонкий або товстий кишечник, великий чіпець та інші) підшкірно чи м’язові простори, що візуально проявляється у вигляді м’яко-еластичного випячування якого ви раніше не помічали. Частота даного виду гриж становить від 3- 5%, та займає третє місце серед поширеності усіх гриж.

Якщо ви маєте щось схоже у ділянці пупка – ви зобов’язані обов’язково звернутися до кваліфікованого лікаря-хірурга, для отримання якісної консультації та вирішення Вашої проблеми. Небезпека заключається у тому, що грижові ворота значно менші по розміру ніж органи які проходять через них (оскільки органи дуже еластичні та мобільні), що може призвести до їх защемлення – тобто, не можливість повернутися у своє фізіологічне положення у черевній порожнині та як наслідок розвиток незворотних змін (відмирання) частини органу яка попала у грижові ворота.

Як правило ви може і не помітити, чи не надати достатньої уваги, та пропустити той момент коли з’явилася пупочна грижа. У момент критичного збільшення внутрішньочеревного тиску відбувається розрив сполучнотканинного пупочного кільця, що може супроводжуватися появою різкого печіння та не значного округлого випячування у цій ділянці. У подальшому поступово з’являються симптоми характерні усім грижам.

У лікуванні пупкових гриж, ми застосовуємо самі передові підходи та сучасні тактики. Обов’язково використовуємо технології біозварювання живих тканин, лігування кровоносних судин та дотримуємося принципу анатомічності тканин та топографічної анатомії.

Усунути пупкову килу можливо лише хірургічним шляхом, оскільки це анатомічний дефект який самостійно не може зменшитися у розмірах. Відновити анатомічну цілісність пупкового кільця та в той же час залишити Ваш пупок на місці і повернути йому звичний вигляд можливо застосувавши ряд хірургічних тактик яким фахівці нашого центру володіють бездоганно.

Діафрагмальна грижа

Грижа стравохідного отвору діафрагми – патологічне переміщення дна/тіла шланку у грудну порожнину, що виникає в наслідок розтягнення ніжок діафрагми та зв’язкового апарату стравохідного отвору діафрагми, які в нормі фіксують стравохід та шлунок.у черевній порожнині. Є комбінованою проблемою захворювання стравоходу та шлунку, що тривалий час проявляється не значними симптомами у вигляді періодичної печії та відрижки повітрям і з часом значно погіршує якість життя.

В наслідок переміщення частини шлунку у грудну порожнину, деформується кут Гіса (стравохідно-шлунковий перехід), норушується робота нижнього стравохідного сфінктера, що призводить до закиду кислого вмісту шлунку (соляної кислоти) у стравохід, що проявляється печією. Оскільки в нормі у стравоході рівень кислотності близький до нейтрального, потрапляння туди шлункового соку викликає хімічний опік слизового шару стравоходу, що з часом призводить до утворення ракових клітин – розвиток стравоходу Барретта. За даними Європейської асоціації гастроентерологів якщо грижа стравохідного отвору діафраги клінічно турбує на протязі 5-12 років і пацієнт не отримає адекватного лікування, то ризик розвитку раку стравоходу зростає на 270% через 5 років та на 350-490% через 12 років (в залежності від віку пацієнта).

Існує декілька типів грижі стравохідного отвору діафрагми:

 1. Ковзна (аксіальна) – найбільш поширений тип грижі стравохідного отвору діафрагми, зустрічається в 90% випадків. Характеризується переміщенням кардіального відділу шлунку вище стравохідного отвору діафрагми.
 2. Параезофагіальна грижа – кардіальний відділ шлунку залишається на своєму місці, без анатомічних змін а через розширений стравохідний отвір діафрагми виходить дно шлунку.
 3. Короткий стравохід – як самостійне захворювання, аномалія розвитку – зустрічається рідко. Найчастіше зустрічається із ковзною грижею та є наслідком спазму, запальних змін та рубців на стінці стравоходу.

Симптоми грижі стравохідного отвору діафрагми та рефлюкс-езофагіту.

В більшості випадків грижа стравохідного отвору діафрагми супроводжується гастро-езофагіальним рефлюксом та частина симптомів є ідентичною. Найчастішим симптомом звісно є печія, часто тривала, виснажуюча, що з’являється як після їжі та і натще, що посилюється при нахилах тулуба та у положенні лежачи, відрижка повітрям, кислим та гірким. Характерним симптомом є біль, за своїм характером пекуча, що з’являється в верху живота (у ямці), за грудиною, у лівому підребер’ї та посилюється при фізичному навантаженні чи нахилах тіла. Також можливе відчуття комка у горлі та болю при проковтуванні їжі, що супроводжується дискомфортом та біллю за грудиною, який поширюється у ліве плече та лопатку (імітуючи болі у серці),печінням, відчуттям не хватки повітря. У ночі відмічається підвищене слиновиділення, приступи кашлю, порушення сну через постійне відчуття печіння в верху живота.

Діагноз грижі стравохідного отвору діафрагми ставиться за результатами клінічного огляду, збору анамнезу, проведення додаткових методів дослідження таких як: УЗД органів черевної порожнини, рентгеноскопії із контрастною рідиною та гастроскопії (дослідження стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки гнучкою ендоскопічною камерою).

Лікування:

У випадку не ефективного консервативного лікування, що не приносить очікуваного, бажаного результату ми колегіально, разом із пацієнтом приймаємо рішення про виконання оперативного втручання, що дозволить радикально вирішити його проблему.

Показами до оперативного втручання є:

 • неефективність консервативного лікування;
 • наявність ускладнень грижі стравохідного отвору діафрагми (езофагіт, ерозії та виразки стравоходу, анемія, кровотеча);
 • грижа великих розмірів чи її фіксація у грижевих воротах;
 • параезофагіальна ковзна кила, оскільки вона має високий ризик защемлення;
 • дисплазія слизової стравоходу (переродження слизової стравоходу у атипову форму для даної локалізації – слизову тонкого кишечника)

У нашій клініці ви отримаєте сучасне лікування грижі стравохідного отвору діафрагми згідно сучасних Європейських рекомендацій провідних лапароскопічних хірургів. Ми виконуємо усі хірургічні маніпуляції через не значні проколи на передній черевній стінці від 0,5 до 1см за допомогою спеціального лапароскопічного обладнання, що дозволяє нам провести чудову візуалізацію навіть найскладніших анатомічних зон із роздільною здатністю FullHD та досягти максимального ефекту від оперативного втручання.

Усі наші хірургічні тактики направлені на ліквідацію грижі, шляхом ушивання стравохідного отвору діафрагми до його нормальних анатомічних розмірів, відновлення зв’язкового апарату та хірургічне створення нового антирефлюксного механізму, що буду попереджувати закид шлункового вмісту у стравохід. Ми широко застосовуємо у своїй практиці лапароскопічну фундоплікацію за Тупе та Ніссеном, що демострує чудові результати відновлення антирефлюксного механізму та попереджає розвиток грижі стравохідного отвору діафрагми у майбутньому.

Післяопераційна грижа

Післяопераційні або вентральні грижі, характеризиються патологічним переміщенням органів черевної порожнини або їх частин через дефект мязово-сухожильного каркасу назовні у підшкірно-жирову клітковину. Післяопераційні грижі утворюються лише на місці післяопераційного рубця, тобто на ділянці де попередньо вже проводилося оперативне втручання. А отже локалізація даного виду грижі на пряму залежить від місця попереднього оперативного втручання.

Найчастіші післяопераційні грижі зустрічаються в:

 • ділянці білої лінії живота (по центру живота) та у ділянці пупка;
 • справа чи зліва у здухвинній ділянці, в такому випадку ми бачимо розвиток пахових гриж;
 • ділянка правого та лівого підребер’я;
 • поперекова ділянка з обох сторін, як наслідок операції на нирках;
 • ділянка лобка при виконанні урологічних операцій.

Причина появи післяопераційної грижі є надмірне фізичне навантаження, як правило короткотривале та різке, що призводить до розриву у місці післяопераційного рубця. Так відбувається, оскільки ділянка рубця є значно слабшим місцем передньої черевної стінки, адже навіть давно сформований рубець повертає лише до 70% міцності у порівнянні з тканинами які не були оперовані. Ризик розвитку післяопераційної грижі значно зростає при великих післяопераційних швах. Також до факторів ризику розвитку післяопераційної грижі варто віднести:

 • нагноєння тани та дренування черевної порожнини;
 • не якісний шовний матеріал;
 • наявність хронічних захворювань: цукровий діабет, закрепи, кашель, ожиріння і т.п.;
 • спадковість;
 • не дотримання рекомендацій лікаря у післяопераційному періоді;

Якщо через деякий час після оперативного втручання, ви помітили незвичне випячування округлої форми у ділянці післяопераційного шва, ви маєте звернутися до кваліфікованих лікарів-хірургів, які професійно вирішать вашу проблему.

Хірурги нашого центру володіють сучасними технологіями та хірургічними прийомами, щоб максимально ефективно допомогти вилікувати вашу післяопераційну грижу.

Хірургічні можливості нашого центру дозволяють ліквідувати грижі великих розмірів через проколи у 2-3 см, без болю та тривалого періоду реабілітації.

Чекаємо Вас у нас на консультації.

Ми будемо раді Вам допомогти!!

Кожен наш пацієнт, це частинка нашої сім’ї, адже в Наших руках Ваше здоров’я та щасливе майбутнє!

Якщо у Вас залишилися питання, будемо раді дати Вам на них відповідь – телефонуйте нам, пишіть, приходьте на консультацію.

І пам’ятайте: «Наш пріоритет, Ваше здоров’я».